UWAGA! Dołącz do nowej grupy Dąbrowa Górnicza - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Katarzyna Kozaczyk


Katarzyna Kozaczyk, znana także pod pseudonimami Katarina Vasilissa oraz Katarina Poccioni, urodziła się 1 stycznia 1971 roku w Dąbrowie Górniczej. Jest to osoba, która zdobyła uznanie jako polska fotomodelka oraz aktorka niezawodowa.

W szczególności wyróżnia się swoją rolą w włoskiej produkcji erotycznej, która jest adaptacją powieści autorstwa Alberto Moravi, noszącej tytuł L'uomo che guarda.

Życiorys

Katarzyna Kozaczyk w roku szkolnym 1989/90 zakończyła naukę w Liceum Plastycznym im. T. Kantora z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, gdzie specjalizowała się w klasie wystawiennictwa.

W tym samym roku wzięła udział w zorganizowanym przez katowicką telewizję konkursie na modelki do reklam, który przyniósł jej znaczną popularność. Dzięki swojemu sukcesowi, wystąpiła w dwóch reklamach, z których jedna miała swoją premierę w programie ogólnopolskim.

W 1989 roku była także uczestniczką konkursu „Dziewczyna Roku”, organizowanego wspólnie przez redakcję tygodnika Kurier Polski oraz agencję Artton. W maju tego samego roku zdobyła tytuł dziewczyny miesiąca i znalazła się w gronie dwunastu finalistek, które walczyły o główną nagrodę. Na koniec roku konkursu została uhonorowana tytułem „Dziewczyna Sponsorów”.

Jej kariera modelki zaczęła nabierać tempa, gdy zaczęła otrzymywać oferty pozowania do zdjęć w kalendarzach oraz w prestiżowych kolorowych magazynach. Wkrótce zagościła na okładce magazynu Zwierciadło. Dzięki swojej popularności, podróżowała na sesje zdjęciowe do Włoch, a jej zdjęcia publikowane były w prasie m.in. w niemieckiej i francuskiej edycji Playboya i Playmana.

W 1992 roku zadebiutowała na dużym ekranie w filmie „Enak”, który zrealizował Sławomir Idziak. Obok niej wystąpili tacy aktorzy, jak Irene Jacob i Edward Żentara, a jej postać to kochanka oficera.

W 1993 roku znalazła się w sfilmowanej wersji podręcznika sztuki miłosnej, redagowanej przez Zbigniewa Lwa Starowicza, pod tytułem „Ars amandi”, gdzie wystąpiła u boku swojego ówczesnego męża, Jacka Rudnickiego.

Nie długo po tym, postanowiła na stałe osiedlić się we Włoszech, gdzie rozpoczęła karierę w włoskich filmach erotycznych, przyjmując nazwisko Katarina Vasilissa. Została zaangażowana przez kontrowersyjnego włoskiego reżysera Tinto Brassa. Jej rola w adaptacji powieści Alberto Moravi, zatytułowanej „Mężczyzna, który patrzy”, z 1994 roku przyniosła jej międzynarodowe uznanie, a film ten wciąż pozostaje jej najlepiej znanym dziełem.

W kwietniu 1994 oraz w maju 1996 roku jej zdjęcia pojawiły się na okładce polskiej edycji Playboya. W osobistym życiu sprawuje rolę żony włoskiego producenta filmowego Marco Poccioni i obecnie mieszka w Rzymie.

Filmografia

Katarzyna Kozaczyk zyskała uznanie w świecie filmu dzięki swojej różnorodnej filmografii, która obejmuje zarówno role w produkcjach kinowych, jak i gościnne występy w serialach telewizyjnych. Poniżej przedstawiamy jej wybrane osiągnięcia w branży filmowej.

  • 1992 – Enak – kochanka oficera,
  • 1994 – Mężczyzna, który patrzy (L’uomo che guarda lub Voyeur) – Silvia,
  • 1995 – L’estate di Bobby Charlton lub The summer of Bobby Charlton – niemiecka turystka,
  • 1996 – Cuori al verde – Caterina,
  • 1998 – Il delitto di Via Monte Parioli,
  • 1998 – A bedfull of foreigners – Natasha.

Seriale TV (gościnnie)

  • 1997 – „Linda e il brigadiere”, odcinek 4: „La turista scomparsa” – Saima,
  • 1997 – „I misteri di Cascina Vianello”, odcinek 5: „Paura nella stalla” – Joanna.

Przypisy

  1. Katarzyna Kozaczyk - Aktorki [online], 10.04.2022 r. [dostęp 13.11.2023 r.]
  2. Wirtualna Polska MediaW.P.M. S.A Wirtualna Polska MediaW.P.M., Katarina Vasilissa w bikini! [online], gwiazdy.wp.pl, 29.05.2014 r. [dostęp 14.11.2023 r.]
  3. Katarzyna Kozaczyk na okładkach polskiego playboya. playboycoverarchive.com. [zarchiwizowane z tego adresu 04.03.2016 r.]
  4. Katarzyna Kozaczyk na liście absolwentów. zsp.dabrowa.pl. [zarchiwizowane z tego adresu 21.10.2010 r.]
  5. a b c Katarzyna Kozaczyk. Sztuka Naga. „FILM”, s. 67-69, 02.1994 r.

Oceń: Katarzyna Kozaczyk

Średnia ocena:4.65 Liczba ocen:23